SIŁA PRZEZ EDUKACJĘ

Pivot Point International to wiodący na rynku wydawca książek edukacyjnych z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki dla ośrodków szkoleniowych, salonów, uczniów, studentów, indywidualnych stylistów i międzynarodowych dystrybutorów.

W 1962 roku Leo Passage założył szkołę Pivot Point w Chicago w Ilinois i od tego czasu firma daje wiedzę i siłę obejmując swym zasięgiem kreatorów fryzjerstwa, którzy chcą wynieść swoje umiejętności na wyższy poziom artystycznego tworzenia.

Kształcenie ustawiczne to kamień węgielny, który stał się bazą ponad 50-letniej pracy Pivot Point. Wyszkoleni przez Pivot Point to profesjonaliści, którzy są odważni, ciekawi wiedzy w dążeniu do sukcesu, bo wiedzą jak dotrzeć do każdego klienta z precyzją i artyzmem – cechami wskazującymi na metodę Pivot Point.

Pivot Point Education, Ltd. jest partnerem ośrodków szkoleniowych, szkół jak i salonów. Poprzez system edukacji Pivot Point oferuje każdemu styliście możliwość uzyskania mocnych, fundamentalnych umiejętności w sprzyjających warunkach nauki.

Fryzjerzy to artyści, którzy wyrażają swoją kreatywność poprzez pracę z włosami. Dostarczają oni także indywidualny serwis dopasowany do różnych typów klientów zapewniając spełnienie ich potrzeb i marzeń.

Metoda PIVOT POINT

Leo Passage zafascynowany stylem Bauhausu, która w architekturze i sztuce stawiała rzemieślników i ich umiejętności na wyższym, artystycznym poziomie kreatywności, postanowił znaleźć podobny prosty i jednocześnie innowacyjny system dla fryzjerów. To naukowe podejście Pivot Point do projektowania fryzur opiera się na systemie edukacji, który podkreśla ponadczasowe, uniwersalne koncepcje nauki i sztuki łączące się by stworzyć praktyczną ramę nauki w projektowaniu opartą na procedurach i technikach. Po zrozumieniu teorii, zasad i technik projektowania fryzur, okaże się, że chociaż trendy i moda zmieniają się, kila koncepcji pozostaje stałych.

Metoda Pivt Point opiera się zawsze na odpowiedzi na pytania: jak? I dlaczego? Sama wiedza „jak” prowadzi do umiejętności technicznych, natomiast wiedza „ dlaczego” pozwala na swobodę twórczą. Projektowanie fryzur traktowane jest jako forma sztuki, a włosy są w niej środkiem wyrazu.

Program edukacyjny Pivot Point oparty jest na podstawowym założeniu edukacji: widzieć, myśleć, tworzyć i adaptować jak projektant.

  • Widzieć jak projektant – nauka umiejętności obserwacji i łączenia inspiracji z różnych źródeł.
  • Myśleć jak projektant – nauka wizualizacji i organizacji poprzez analityczne myślenie.
  • Tworzyć jak projektant – rozwijanie umiejętności i technik aby wykonać, planować i tworzyć przewidywalne efekty i rezultaty.
  • Adaptować jak projektant – nauka komponowania i indywidualnego dopasowania w zapewnieniu uzyskania satysfakcji klienta.

Pivot Point jest dla tych, którzy chcą wziąć swoją przyszłość w swoje ręce. Nasza oferta skierowana jest do kreatywnych stylistów, oddanych nauczycieli i przedsiębiorców – ponieważ mają marzenia i robią wszystko, aby je zrealizować.

W naszych seminariach uczestnicy zdobywają umiejętności w zakresie strzyżeń, koloru i trendów. Od szkoleń podstawowych, przez szkolenia salonowe, po aktualizacje trendów, entuzjastyczni styliści znajdą wysokiej jakości szkolenia i dalsze kształcenie w naszych seminariach.

50 lat Pivot Point

Przez pięć dekad Pivot Point był liderem w edukacji z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki by stworzyć profesjonalistów z branży urody na całym świecie. Od fryzjerów do estetyków, do rywalizujących stylistów i tych, którzy będą uczyć kolejnych stylistów, nasz system edukacji to metody umożliwiające solidne podstawy do osiągnięcia sukcesu.

W 2012 roku mija 50 lat naszej pracy edukacyjnej. Przenosimy pasję uczenia się i kreatywną siłę Pivot Point od jej założyciela Leo Passage. Patrząc w jutro i następne 50 lat, czujemy się zobowiązani do kontynuacji a jednocześnie do odkrywania nowych granic edukacji.

Świętujemy 50 lat…

przeszukując nasze archiwa. Książka Pivot Point to retrospekcja ostatnich 50 lat mody i urody, która przenosi nas do czasu przyszłego.

Leo Passage, założyciel Pivot Point International

W 1958 roku, Leo Passage wyemigrował do Ameryki z Holandii ze swoją młodą żoną, Lenie. Stworzył tam system szkoleniowy, który jest dziś przekazywany w krajach na całym świecie. Podczas swojej długiej kariery, Passage był zwycięzcą w ponad 95 zawodach fryzjerskich i zdobył reputację wizjonera. W 1961zdobył najbardziej pożądaną nagrodę – World Supreme Champion, i nagrodę Fryzjera Roku podczas International Beauty Show w Nowym Jorku. Dzięki zainteresowaniu zasadami sztuki i projektowania Bauhaus, Passage zobaczył jak idee Bauhaus mogą być zastosowane w nauce fryzjerstwa. W 1962 otworzył pierwszą Szkołę Pivot Point Beauty School na rogu ulic Howard i Clark w północnej części Chicago. To tam rozwinął, ulepszył system fryzjerstwa, który stał się standardem w nauce kosmetyki i fryzjerstwa. Leo Passage stał się gigantem przemysłu fryzjerskiego, pokazał, że solidne wykształcenie, jasno określone cele i chęć zostania najlepszym sprawią, że staniesz się liderem a nie naśladowcą. Dziś jego idee żyją pośród wszystkich edukatorów i absolwentów w najlepszych salonach, ośrodkach Spa i firmach na całym świecie. Leo Passage : „ Poprzez zastosowanie zasad sztuki i projektowania filozofii Bauhaus we fryzjerstwie udało się stworzyć uniwersalny język. To pozwala kreatorom na całym świecie zjednoczyć się używając tego samego systemu edukacji i tego samego języka”

Ilość zastosowań tej rośliny to ok. 25 tysięcy produktów. Poza produktami leczniczymi wymieńmy choćby beton, papier, plastik, tkaniny, pelet, a to i tak zaledwie ułamek tego, co oferują nam konopie.

Dlatego dokładamy wszelkich starań by oferować Państwu jak najszerszą gamę  produktów z zawartością CBD.